Przepis na szczęście

Składniki na ciasto:

2 filiżanki miłości

2 filiżanki radości

1 ½ filiżanki wiary w siebie

1 filiżanka zaufania

1/2 filiżanki czułości

Należy przygotować dużą miskę, zwaną życiem, bo w niej będziemy łączyć wszystkie składniki. Wszystkie składniki powinny mieć temperaturę pokojową.

Sposób wykonania:

Dwie filiżanki miłości ubijamy na sztywną pianę. Pod koniec ubijania, partiami, dodajemy czułość, łyżka po łyżce, cały czas ubijając. Następnie powoli, wsypujemy wiarę w siebie i zaufanie, delikatnie mieszamy. Placki życia należy piec w temperaturze 180 º C, przez jakiś czas, aż się zarumienią.

Składniki na krem, którym przełożymy placki życia:

2 filiżanki radości

1 filiżanka spokoju

1 ½ filiżanki poczucia bezpieczeństwa

1 filiżanka poczucia własnej wartości

2 filiżanki realizacji marzeń

Konfitura różana z optymizmu

Pierwszy placek życia nasączamy radością i smarujemy różaną konfiturą z optymizmu. Drugi nasączamy spokojem i poczuciem bezpieczeństwa, skrapiamy spełnieniem marzeń .Placki życia układamy jeden na drugim. Smarujemy je delikatnym, lekko słodkim kremem z poczucia własnej wartości. Tort życia przyozdabiamy różowymi stokrotkami z perłowymi środkami, czyli ludźmi, których kochamy i tymi, którzy są dla nas ważni.

Ps. Z ciastem jak ze szczęściem w życiu. Może się udać lub nie. Z zasady im bardziej się staramy i bardzo chcemy, żeby było udane, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie zakalec :))